CLV Nedir? Ne İşe Yarar? Projesi ve Amacı

Bu proje hakkında daha fazla bilgi edinmek için derin Clover dalışımıza göz atın.

Yonca Finansı (CLV) Nedir?

Clover Finance (CLV) veya kısaca Clover, bir blockchain işletim sistemidir. Substrate tabanlı uygulamalar için tek noktadan, kullanımı kolay bir blok zinciri altyapısı ve ethereum sanal makinesi (EVM) uyumlu bir çerçeve sağlar.

🚀🤑 Athpost ile Binance üzerinden %10 komisyon indirimi almak için buraya tıklayın!

Substrate tabanlı Polkadot parachain’in bir başka ürünü olan Clover Finance, blok zincirleri oluştururken ve çalıştırırken uyumluluk boşluğunu kapatmayı amaçlıyor.

Proje Mayıs 2020’de kuruldu ve Clover Finance’in ana ağı Temmuz 2021’de hizmete girdi.

Clover Finance’in Kurucuları Kimdir?

Clover projesinin çekirdek kurucuları Viven Kirby, Norelle Ng ve Burak Keçeli’dir. Deneyimli bir kurumsal kaynak planlayıcısı olan Kirby, Clover Finance’in proje lideri olarak hizmet vermektedir. Daha önce AXSource ile Microsoft Dynamics Architect olarak çalışmıştır.

Clover Finance’in operasyon lideri Norelle Ng, İnsan-Bilgisayar Etkileşimi konusunda geçmişe sahip deneyimli bir blok zinciri uzmanıdır. Bithumb Global ve Guru Online AdBeyond (Group) Limited için danışman olarak ve Amber Group’ta müşteri ilişkileri başkanı olarak görev yaptı.

Halen Clover Finance’in teknoloji lideri olarak görev yapan Keçeli, ünlü bir bilgisayar programcısıdır. 10 yaşında yolculuğuna başlayan Burak, MBO Games’in yanı sıra anında sınır ötesi ödeme platformu Staqq’u yaratmaya devam etti.

Clover Finance’i Benzersiz Yapan Nedir?

Clover Finance, kullanıcılara tek bir hizmetten fazlasını sunmak için tasarlandı, bir blockchain işletim sistemi olarak inşa edildi. Ağ, bir depolama katmanı, bir akıllı sözleşme katmanı, bir DeFi protokol katmanı ve bir eApp katmanı içerir.

Clover ağı, tam hizmet veren bir çapraz zincir merkezi olmayan finans (DeFi) köprüsü sağlar. DeFi dünyasına acemiler de dahil olmak üzere herkes için kusursuz bir portal sağlar. Clover ile geliştiriciler yalnızca kolayca DeFi oluşturup kullanmakla kalmaz, aynı zamanda blok zincirler arasında çalışan merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) de oluşturabilirler.

eApp (harici uygulama, dApp’lerin bir evrimi) katmanı, geliştiricilerin eApp’lerini başka sanal makineler veya ağ bant genişliği kullanmadan sorunsuz bir şekilde dağıtmalarına olanak tanır.

Yonca, bir işlemde aktarıcıların gönderici adına hareket etmesine izin verir ve temel para birimindeki gaz ücretlerini, belirtilen varlıkta tazminat alırken karşılayabilir. Bunun uygulandığı durumlarda, işlem ücretleri, işlem gören varlıklardan düşülür.

Ağın ayrıca kimlik tabanlı bir gaz ücreti tarifesi vardır. Bu, sık kullanıcıların ağı ne sıklıkta kullandıklarına bağlı olarak daha düşük bir gaz ücreti ödemesine olanak tanır.

Clover Finance’in daha teknik bir analizini mi istiyorsunuz? CLV’deki derin dalışımız için buraya tıklayın.

Derin dalışlarımızda Polkadot ve blockchain köprüleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) ve burada nasıl çalıştıkları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Merkezi olmayan finans (DeFi) hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Kripto para birimi hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve daha fazlasını öğrenmek için CoinMarketCap Alexandria’yı ziyaret edin.

Dolaşımda Kaç Clover Finance (CLV) Coin Var?

Şu anda dolaşımda 128.777.778 CLV tokeni var, ancak maksimum toplam 1.000.000.000 CLV token arzı olacak.

Bir milyar jetonun tahsisi şu şekildedir: %40’ı şu anda ekosistem teşvikleri olarak dağıtılmaktadır (36 aylık hak); %15 Coinlist’te satıldı; %12’si vakıf olarak kalacak (36 ay hakediş); %10 geliştirici ekibine tahsis edilecektir (36 ay hakediş); %10’u erken destekçiler için ayrılmıştır (36 ay hakediş); %7,5’i pazarlamaya ayrılacaktır (36 ay hakediş); %3’ü katkı payı ödeneği olarak ayrılacaktır (36 ay hakediş); %2,5’i nitelikli yatırımcılara özel satışta (18 ay hakediş) satılacaktır.

Clover Finans Ağı Nasıl Güvende?

Clover Finance, tüm topluluk tarafından ortaklaşa karar verilen açık bir projedir. CLV belirteci, Clover Finance ekosisteminde çok kullanımlı bir varlıktır. CLV, yönetim amaçları ve sistem yükseltmelerinde oylama için kullanılır.

CLV belirteçlerinin sahipleri, tek tıklamalı bir dağıtım kullanarak ağdaki düğüm doğrulayıcılarını aday gösterebilir. Doğrulayıcıların atanması, bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs katmanı kullanılarak yapılır; bu, sahiplerin Clover ağ doğrulayıcı altyapısındaki işlemleri doğrulamak için CLV jetonlarını stake edebilecekleri anlamına gelir.

Clover sistemi, merkezi bir yönetişim varlığı olmadığı için güvenilmezdir. Clover tarafından benimsenen Substrate çerçevesi ve Polkadot parachain teknolojisi, Clover ağına ekstra güvenlik ve işlem hızı ekler.

Clover Finance’i (CLV) Nereden Satın Alabilirsiniz?

Şu anda, Clover Finance’i (CLV) doğrudan en iyi merkezi borsalarda fiat para birimleriyle veya bir dizi borsada jeton takası ile satın alabilirsiniz. Clover Finance’te işlem yapmak için en iyi borsalardan bazıları şu anda Binance, Coinbase Exchange, OKEx, KuCoin, FTX, Hotcoin Global, Gate.io ve Bithumb Global’dir.

Derin dalışımızda Clover Finance hakkında daha fazla bilgi edinin.

Cryptocurrency acemi? Piyasaya nasıl girileceği ve BTC, CLV veya başka herhangi bir tokenin nasıl satın alınacağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıntılara buradan göz atın.

CLV geleceği hakkında yorum yapmak için aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz.

Kaynak

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu