Bitcoin Latinum Nedir? Ne İşe Yarar? Projesi ve Amacı

Bitcoin Latin Nedir?

Bitcoin Latinum (LTNM), Bitcoin’in bankasız ve eşler arası elektronik nakit sistemi olma fikrinin kaldığı yerden devam etmeyi amaçlayan bir bitcoin hard fork’udur. Büyük işlem hacimlerini, siber güvenliği ve dijital varlık yönetimini idare edebilen yeni nesil bir Bitcoin hard fork’udur. Buradaki fikir, içsel ölçeklenebilirlik sorunlarını ve ana kripto para birimi Bitcoin’in TPS oranını çözmektir.

🚀🤑 Athpost ile Binance üzerinden %10 komisyon indirimi almak için buraya tıklayın!

Buna ek olarak, Bitcoin Latinum, güç dostu bir konsensüs protokol sistemi kurarak karbon net-sıfır ayak izi elde etmek için çığır açan yeşil bir girişimde bulundu. Amaç, istikrarlı, düşük ücretler, yüksek ölçeklenebilirlik ve saniyede daha yüksek işlemler sunan kripto para birimi yardımcı programı için yeni bir paradigma sunmaktır.

Bitcoin Latinum (LTNM), diğer kripto para birimleriyle karşılaştırıldığında aşağıdaki benzersiz özelliklere sahiptir:

Daha çevreci, Enerji verimli konsensüs Mekanizması. Bitcoin Latinum, doğrulama ağının genel performansını iyileştirmek için ağ düğümlerinin yetenek ve bağlantı kurallarını zorlar

Güvenli – Bitcoin Latinum düğümleri, ağı korumak için İş Yükü Koruması stratejileri uygular. Tüm bu düğümler, ekosistemi daha da güçlendirmek için fikir birliği mekanizmasına erişmek için bir “Onaylı Taraf” üyesi olmak için ağ gereksinimlerini karşılamalıdır. Ek olarak, Bitcoin ağı korumak için dağıtılmış bir işlem güvenlik duvarına sahiptir.

Yüksek TPS Oranı – Bitcoin Latinum, perakende işlemlerini kolaylaştırmak için günde milyonlarca işlemi destekleyen yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir ağ sunar. Bitcoin Latinum ayrıca, ağın daha düşük işlem ücretleriyle dakika başına daha fazla işlemi kolaylaştırmasını sağlamak için daha büyük bir blok boyutu benimser.

Sabit Düşük Ücretler – Bitcoin Latinum, Bitcoin işlemlerinin maliyetini işlem başına ortalama birden fazla dolardan sente düşürür. Bu, enerji verimli konsensüs protokolü, onaylanmış düğüm konfigürasyonu, yüksek performanslı düğüm ara bağlantısı, ağ için daha büyük blok boyutu ve daha kısa onay dahil olmak üzere çeşitli mekanizmalarla elde edilir.

DeFi Etkin – Bitcoin Latinum, Medya, Bulut ve Oyun için güvenli ve neredeyse anında dijital varlık satışını kolaylaştıran bir DeFi işlem ağı formüle eder. Ağın PoS benzeri bir konsensüs modeli vardır, bu, token sahiplerinin ağa katılarak varlıklarından getiri elde etmelerine izin verebilir.

Topluluk Tarafından Yönetilen – Bitcoin Latinum, ekosisteminde daha fazla güvenlik sağlamak için temsili bir hükümet modeli kullanır. Amaç, Bitcoin Latinum’u %51 saldırılarından korumaktır.

Sigortalı – Dahili gizli anlaşma veya harici hırsızlık durumunda Bitcoin Latinum sahiplerini korumak için kapsamlı bir sigorta programı mevcuttur. Önde gelen bir sigorta komisyoncusu ve risk danışmanı olan Marsh & McLennan, Asya bölümü Marsh Asia aracılığıyla Bitcoin Latinum için kapsamlı bir sigorta programı düzenlemek üzere. Amaç, topluluğumuzu yakın gelecekte olası talihsiz olaylardan korumaktır.

Bitcoin Latinum, Medya, Oyun, Bulut Bilişim ve Telekomünikasyon gibi milyarlarca dolarlık pazarları hedefliyor.

Bitcoin Latinum’u (LTNM) Nereden Satın Alabilirim?

LTNM yakında çok sayıda borsada işlem görmeye hazır olacak.

Kripto para biriminde yeni misiniz? CoinMarketCap’in Bitcoin veya başka bir jeton satın almak için kolay kılavuzunu okuyun.

Kaynak

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu